O nas

 

Swing Connection to zespół złożony z wykształconych muzyków, współpracujących ze sobą od ponad dwudziestu lat. Kluczowe miejsce w repertuarze zajmuje polska i zagraniczna muzyka filmowa, przeboje 20-lecia międzywojennego, a przede wszystkim SWINGOWE evergreeny. Zespół wykonuje również bluesa, bossa novę i jazz. Członkowie Swing Connection to aktywnie działający instrumentaliści i wokaliści, muzycy sesyjni, posiadający rekomendacje zachodnioeuropejskiej prasy i telewizji oraz uznanie na rodzimym rynku.

Marzena – absolwentka Akademii Muzycznej, posiadająca w swoim dorobku solową płytę zatytułowaną  „Słowa gesty”. Występowała z największymi gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. z Hanną Banaszak, Grażyną Auguścik , Marylą Rodowicz, Grażyną Łobaszewską, Krystyną Prońko.

Piotr – wokalista, pianista, kompozytor, laureat festiwali opolskich. Współpracował z orkiestrą Zbigniewa Górnego, kabaretem „TEY” oraz z Grażyną Łobaszewską i Krystyną Prońko. Wydał autorską płytę z własnymi kompozycjami. Autorami Jego przebojów są: Zbigniew Górny, Krzesimir Dębski, Aleksander Maliszewski, Waldemar Parzyński, Jacek Cygan i Bogdan Olewicz.

Wiesław – kompozytor muzyki rozrywkowej, pianista i wokalista; niesamowity technik nazywany „drugim Sinatrą”. Jego ostatnie kompozycje to muzyka do filmów przyrodniczych ukazujących piękno polskich terenów. Wieloletni kierownik muzyczny warszawskich i krakowskich kabaretów. Udział w międzynarodowych projektach ( USA, Szwajcaria, Niemcy i Szwecja ) zaowocował nowymi aranżacjami standardów muzyki rozrywkowej. Honorowy członek ZAIKS.

Tadeusz – wirtuoz organów Hammonda i fortepianu. Zapraszany często przez zespoły grające w całej Europie. Złośliwi twierdzą, że kiedy Tadeusz gra, dla innych nie ma już miejsca na scenie. Występował w USA i krajach skandynawskich.

Ryszard – saksofonista, flecista i akordeonista; gra wszystko: od klasyki po nowoczesny jazz. Improwizuje na każdy zadany temat. Współpracował z Filharmonią Ślaską, Operą Śląską, Big Bandem AM w Katowicach, Elektrycznymi Gitarami, duetem Bednarek – Zgraja, a także z Grażyną Łobaszewską, Piotrem Prońko, Markiem Dyktą i Irkiem Dudkiem.

Mariusz – gitarzysta basowy, wokalista. Doświadczenie zdobywał na scenach skandynawskich oraz amerykańskich. Ostatnio zaangażowany we francuskie projekty muzyczne. Współpracował z Polskim Radiem.

Mateusz – perkusista młodego pokolenia. Jeszcze student, ale gotowy do większych wyzwań. Zafascynowany grą Buddy`ego Richa i Maxa Roacha.